Anki Overdrive 660x330

Yapay zeka içeren yarış oyunu modüler pist ile geliyor

Gücünü yapay zekadan alan Anki’nin yeni yarış oyunu büyük bir başarı elde etti. New York Oyuncak Fuarında bu yeni oyununu tanıttı. Eylül ayında satışa çıkacak olan Anki Overdrive, yeni arabalar, modüler bir yarış pisti ve yarışı üç boyutlu yapan köprülerden oluşmakta.

Anki Drive akıllı telefonla kumanda edilen oyun, geçtiğimiz sezon Amazon’da en çok satılan ikinci oyundu. Oyun çok ilgi çekti. Oyunda aracını akıllı telefonunu kullanarak yapay zekaya karşı yarışıyorsun ya da akıllı telefon ile kendi yarış arabalarını kullanan arkadaşlarınıza karşı yarışabiliyorsunuz. Oyunun ilk 2013 de çıkışından beri oyuncular modüler versiyonunu talep ettiler tabi söylemesi yapmasından çok daha kolaydı. Ama şirket bunun üzerinde çalıştı ve 2 yıl içinde bunu üretti.

Yeni modüler yarış pistini yapmak 2 yıl sürdü

Sonuç esnek ama sağlam bir malzemeden yapılan ve her bir parçanın sonunda farkedilmeyen magnetlerle birbirine geçen parçalardan oluşuyor. 149 dolardan satışa sunulacak olan Overdrive başlangıç seti 8 farklı parkur yapmanıza imkan sunuyor. Anki ayrıca dört yol kavşağı, U-dönüşü, rampa gibi parkurunuzu büyütme olanağı sağlayan ek paketler sunuyor. Bunların da fiyatı yaklaşık olarak 10 ile 30 dolar arasında değişiklik gösterecek. Başlangıç seti iki araban oluşmakta ve buna ilave her bir arabanın fiyatı da 49 dolar olacak.

Yazılımın arkasındaki isme gelince hem Anki’nin yaratıcı başkanlarından hem de bir çok oyuncak ve video oyunda imzası olan Joby Otero. Sadece çocuklar değil bence yetişkinler bile bu oyuna bayılacak. Modüler parkur öyle bir tasarlanmış ki istediğiniz herhangi bir zemine koysanız bile sorunsuz çalışmakta. Düz olan parkurunuza tepecikler ya da dağlar mı eklemek istiyorsunuz? Yapmanız gereken işlem çok basit, parkurunuzun altına bez ya da yastık koymanız yeterli, alın size dağlık bir parkur. Overdrive bir oyuncak için biraz pahalı ama eğer ilk versiyonunu satın aldıysanız oradaki arabalar bu parkurda da çalışmakta. Ebeveynler almakta biraz uzak durabilirler ama eminim aldıktan sonra çocuklardan çok onlar oynayacaklardır.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

The Everything Machine by Tinybop 660x330

Çocuğunuzun eğitimi için: The Everything Machine by Tinybop

Tablet teknolojisini çocuğunuzun eğitimde kullanmanız için bir neden daha. Tinybop adlı çocuk eğitimi üzerine uygulamalar …

Bir yorum

  1. Ohaa oynarım lan ben bunu 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir