Uçan otomobil AeroMobil 2017’de göklerde

Bilim kurgunun vazgeçilmezi uçan otomobillerin hayatımıza girmesine az kaldı. SXSW etkinliğinde konuşan şirketin CEO’su Juraj Vaculik AeroMobil uçan otomobili 2017’de piyasaya sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Elektrikli ve sürücüsüz otomobilleri konuştuğumuz şu günlerde, teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki, yakın zaman da hayatımıza bir de uçan otomobiller girecek. Firmanın CEO’su sürücüsüz otomobillerin trafik sorununu çözmek için yeterli olmadığını, çözümün ise uçan otomobiller olacağını söylüyor. Uçaklar gibi bir piste ihtiyaç duyan AeroMobil 3.0, şuan için çim bir pistte kalkış yapabiliyor.

AeroMobil’i değerlendirecek olursak. Çim bir pistte ihtiyaç duyması oldukça kullanışsız. Hadi arabayı aldın diyelim, havalanabilecek uzunlukta bir de pist almak gerekiyor. Ferrariye tüp taktırmaya çalışan Türk insanı için bir belirsiz konu daha var. Kilometre de kaç yakıyor? Gördüğünüz gibi, cüzdanı gibi, hayalleri de fakir olan biz Türklerin böyle bir teknolojiyi sindirebilmesi için en az bir 50 yıla ihtiyaç var.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir