Teknoloji Kaskla Buluştu: Skully AR-1

Skully AR-1 Kask 1 skully ar-1 Teknoloji Kaskla Buluştu: Skully AR-1 Skully AR 1 Kask 1

Skully AR-1 motosiklet kaskı, öyle bildiğiniz kasklardan değil. Çevre bilincinin artması, insanların yorucu iş hayatlarından biraz olsun uzaklaşmaları için son yıllarda motosiklet kullanım oranı arttı. “Bilinçsiz sürücülere hiç değinmeyeceğim.”

Skully AR-1 kurucusu ve CEO’su Dr. Marcus Weller bir kaç kazaya karıştıktan sonra, böyle bir projeye girişmiş. Dr. Marcus Weller ürettiği bu kaskı güvenliği temel alarak, bildiğimiz kasklardan öteye götürmeyi amaçlamış.

Kask’ın özelliklerine gelecek olursak. Sesli kontrol, bir adet 180 derecelik ultra geniş arka görüş kamerası, kask’ın rüzgarlığına “ön camına” yansıyan ses yönlendirmeli bir navigasyon, Bluetooth ile telefonunuza bağlanıp, arayanı söyleyebiliyor ve aramayı cevaplayabiliyorsunuz. Favori müzik servisleri ile müzik dinleyebilme.

Skully AR-1 Kask 2 skully ar-1 Teknoloji Kaskla Buluştu: Skully AR-1 Skully AR 1 Kask 2

2013 yılında 100.000 kişi üzerinde denenen kask. ayıs 2015’de teslim edilmesi beklenen ürünün Indiegogo’daki belirtilen fiyatı ise 1400$ dolar olarak belirlenmiş

Skully AR-1‘in fiyatı biraz yüksek olsa da, motosiklet kullanıları için bu kask adeta bir arzu objesi. Videoyu izleyin, ne demek istediğim anlayacaksınız.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir