Shazam Görüntü Tanıma 660x330

Shazam’a görüntü tanıma özelliği geliyor

Popüler müzik tanıma uygulaması Shazam, görüntü tanıma teknolojisi özelliğini duyurdu. Müzik tanımada oldukça başarılı olan bu uygulama, ihtiyaç anında hayat kurtarır. Mesela bir barda oturmuş iki tek atıyorsun, güzel bir müzik çalıyor. Servis elemanını çağıracaksın, eğer biliyorsa hangi şarkı olduğunu söyleyecek, yoksa barmene gidecek, barmen bilgisayardan hangi şarkı olduğuna bakacak ohooo. Teknolojinin gözünü sevdiğimiz durumlardan bir tanesi. Barda çalan şarkıyı mı merak ediyorsun, izlediğim film/dizi’de çalan şarkıyımı hiç farketmez, sadece Shazam‘la.

Yeterince kâr etmediğini düşünen firma, yeni gelir stratejisinin bir parçası olan görüntü tanıma teknolojisini duyurdu. Görüntü tanıma özelliği, ilk etapta ürünlere odaklanacak. Örneğin bir mısır gevreği kutusunu uygulamaya göstererek, besin değerini öğrenebileceksiniz, yada bir filmin DVD kutusunu göstererek, filmin soundtrack albümünü satın alabilmeniz mümkün olacak.

Gönül ister ki, isim hafızası kötü olan benim gibilerin yardımınada koşsun. Yolda yürürken, tanıdığınız kişinin adını hatırlatsın. Aynı şekilde satış işi yada bürokratlar içinde çok faydalı olurdu. Düşünsenize Obama’nın yolda, naber Özgür’cüğüm dediğini 😀 Bu işe de bir el at Shazam.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

PERI Duo iPhone Hoparlörü 660x330

PERI Duo: iPhone telefonunuzu ses sistemine dönüştüren kılıf

iPhone telefonlarla neredeyse her şeyi yapar olduk. Müzisyenler için kayıt aksesurları ve uygulamaları, Fotoğrafçılar için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir