Posta güvercini Drone Matternet One ile tanışın

Drone’lar ile ilgili her geçen gün yeni bir haberle karşınızdayız. Amazon’un kitap gibi küçük, rahat taşınabilir ürünleri drone’lar ile teslim etme niyetinde. Amazon çalışa dursun, Alibaba drone’lar ile teslimata başladı bile. Ambulans drone’lar, kafelerde servis elemanı olan drona’lar, sinema sektöründe kullanılan drone’lar, dünyanın ilk drone gösterisine kadar onlarca haber. Bu defa ise İsviçre posta servisi postalarını drone ile göndermek için kolları sıvadı.

Matternet One isimli, 1 kilogram ağırlığa kadar taşıyabilen drone’ların kullanılacağı dağıtım sisteminde ilaçlar ve çeşitli dökümanlar taşınabilecek. Tek şarj ile 19 kilometre yol alabilen drone’lar kısa mesafelerde taşımacılığı kolaylaştıracak. Matternet adlı firma yaptığı açıklamayla Matternet One için her türlü ekipmanı ve desteği İsviçre posta servisine sağlayacaklarını ve onların tek yapması gerekenin operasyonu planlamak olduğunu belirtiyor. Matternet One belirtilen koordinatlara göre hareket ediyor, yasaklı bölgelere girmiyor, binalardan uzak duruyor ve gidilebilecek en kestirme yoldan hedefine ulaşıyor.

Anlaşılan bir kaç yıla kadar gökyüzünde arılar, kuşlar yerine bol bol drone göreceğiz. Gün gelip de, kapınızı çaldıklarında korkmayın, korktuğunuzu anlarlarsa daha kötü, benden söylemesi. 😉

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir