TwinsOrNot 660x330

Microsoft, TwinsOrNot ile benzerinizi bulmayı amaçlıyor

Microsoft yeni sitesi TwinsOrNot ile bu defa da kime, ne kadar benzediğinizi bulmaya çalışıyor. Daha önceden hatırlarsanız yine Microsoft’un hazırladığı yaşınızı ve cinsiyetini tahmin eden web sitesi how-old.net‘i duyurmuştuk. Site, interneti ve eğlenmeyi seven biz Türkler tarafından büyük ilgi görmüştü. Yeni sitesi TwinsOrNot ise, bu kez iki fotoğraf arasındaki benzerliği tespit etmeye çalışıyor.

Siteye girdiğinizde sade bir tasarımla karşılaşıyorsunuz. “Upload two photos to compare” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınızdan “Ctrl” tuşuna basılı tutarak, kıyaslamak istediğiniz iki fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Kısa bir analizin ardından fotoğraflardaki kişilerin birbirine ne kadar benzediğinin yüzdesel olarak veriyor ve eğlenceli bir cümleyle de benzerliği tanımlayarak, benzer olmadığını düşündüğü kişiler hakkında neden böyle bir karar verdiğini belirtiyor. How-old.net de olduğu gibi çok başarılı sonuçlar vermesede, buna rağmen oldukça eğlenceli olduğunu söylemek gerek. Çıkan sonuçları #TwinsOrNotRobot hashtag’i ile sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Eğer siz de iki kişinin ne kadar benzediğini karşılaştırmak ve biraz da eğlenmek istiyorsanız daha şimdiden popüler hale gelen yeni çılgınlığa gecikmeden dahil olabilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayın.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

How-Old.Net Microsoft 660x330

Fotoğrafınızdan yaşınızı tahmin eden site how-old

Microsoft‘un “bayanların yaşı sorulmaz” mottosuyla yola çıktığını düşündüğüm sitesi how-old.net dünyada çok büyük ilgi gördü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir