İletişim becerilerini geliştiren oyuncak CogniToys

Kitlesel fonlama ile hayata geçecek CogniToys, Elemantal Path isimli ekip tarafından geliştiriliyor. Geçtiğimiz yıl IBM‘in organize ettiği uygulama geliştirme yarışmasını kazanarak Watson’ı kullanma hakkı elde eden firma geliştirdiği oyuncak CogniToys‘u, tamamen 3D yazıcıyla üretiyorlar.

Çocukların sohbet ederken öğrenebilmesi ve merak ettiği soruların cevabını bulabilmesi için geliştirilen bu cihazla iletişim kurabilmek için üzerindeki tuşa basmak ve konuşmak yeterli oluyor. Konuşmalardaki detaylara dikkat eden, ayrıntıları hatırlayan ve insansı cevaplar verebilmeyi amaçlayan CogniToys, eğitim için eğlenceli bir yol sunuyor. Sorulan soruları çocuklara uygun olarak yanıtlayan cihaz, espri dahi yapabiliyor ve konuşmalardan ilham alarak kendini geliştirebiliyor.

Her soruya yetişmesi mümkün olmayan ebeveynler, çocuklarının eğlenerek öğrenebilmeleri için bu oyuncağa sahip olmalı. Ebeveynler oyuncak ile çocuk arasında geçen konuşmaları bulut tabanlı sistem üzerinden gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor. Ayrıca eğer gerekirse oyuncağın vereceği cevaplar üzerinde düzenlemeler de yapabiliyor.

99 dolara satın alınabilen oyuncağın kasım ayında ilk kullanıcılarına ulaştırılacağı belirtiliyor. Tüm dünyaya gönderimi yapılacak Cognitoys’un Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilir ve ön sipariş verebilirsiniz.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir