iCade ile Tablette Atari Keyfi

1994 yılında (orta 3) kendi kazandığım parayla aldığım Amiga bilgisayarım vardı. Şimdi ki gençler disket kavramını bilmeyebilir ama bu bilgisayarlar disket ile çalışırdı. Bilmeyenler için, disketi hafıza kartı gibi düşünebilirsiniz. Disketlerin boyutu 1.44 MB, yani bir tane MP3 bile sığdıramazdınız. Tabi o zamanlar MP3’de yoktu o da ayrı. Atariden bozma Amiga bilgisayarım ile hesap makinası, not defteri ve daha nice üstün teknolojik yazılımları sayesinde bilgisayarım var benim diye kasılmanıza sebep olmaya yetiyordu. Neyse bu üstün teknolojik bilgisayar ile anca oyun oynayabiliyordunuz. Düşünün evlerde daha internet yok! Daha sonraları PC’ler çıktı, işlem güçleri yüksek, daha gerçekçi oyunlar oynayabiliyorduk. Ama halen Ateri salonarının verdiği o keyfi alamıyorduk. Jetonla oyun oynamanın hazzı, iyi bir oyuncuysanız çevrenizde sizi izleyen ya da sıra bekleyen oyuncular olması demekti ve bu hazzı evinizde yaşayamıyordunuz. Neyse, büyüdük teknoloji gelişti gerçekçi grafikler, yapay zeka, online oynanabilen oyunlar gibi kavramlar girdi hayatımıza. Ama yine de bu aterilerin verdiği o zevk anılarımızda saklı duruyor.

Eğer retro bir üründen bahsedeceksek, biraz nostalji yapmadan olmazdı. Size tanıtacağım bu iPad aksesuarı ile evinizi Ateri salonuna dönüştürebilirisiniz. Sadece 2 adet AA pille çalışan iCade ile 500 kadar nostaljik oyunu oynayabiliyorsunuz. Ürünü satın aldıktan sonra iPad’inizi yerleştirip, uygulamasını indirmeniz yeterli.

iCade ile oynayabileceğiniz oyunların listesi için aşağıdaki resme tıklayın.

iCade Oyun icade iCade ile Tablette Atari Keyfi iCade Oyun

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

The Everything Machine by Tinybop 660x330

Çocuğunuzun eğitimi için: The Everything Machine by Tinybop

Tablet teknolojisini çocuğunuzun eğitimde kullanmanız için bir neden daha. Tinybop adlı çocuk eğitimi üzerine uygulamalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir