Hepsi bir arada konseptli Enstrüman

Enstrüman dediğin şey pahalı oyuncaklardır, hele bir de maymun iştahlıysan, bankaların kredi kuyruğuna bile sokar adamı. Onlarca marka, menşe Çin, Meksika, japon, Amerikan olan enstrümanlar “Ne yazık ki ülkemizde, bağlama, ud dışında tüm enstrümanlar ithal ediliyor” arasında kaybolup gidersiniz. Size tanıtacağımız, bir Kickstarter projesi olan INSTRUMENT 1 adlı yeni dijital enstrümanın aslına bakarsanız yenilikçi bir tarafı yok, Synthesizer ve midi klavyeler ile zaten INSTRUMENT 1’in yapabildiklerini yapabiliyoruz. “Eee o zaman niye yazıyorsunuzda, bizlerin zamanını alıyorsunuz diye sorabilirsiniz.”

Hemen cevaplayayım, Synthesizer ve midi klavyeler pahalı oyuncaklar, INSTRUMENT 1 ise 349 dolar uygun satış fiyatı ile, iOS cihazlarınızda “iPhone ve iPad” yükleyeceğiniz yazılım ile zaman içerisinde gelişeceği anlamına geliyor. Yani uygun fiyatı, gelişmeye açık yapısı, taşınabilir bir cihaz olması bu dijital enstrümanı tercih edilebilir hale getiriyor.

75 bin dolarlık hedefini çoktan aşan INSTRUMENT 1, pahalı müzik aletleriyle aranızdaki sınırları kaldırıyor. Artiphon tarafından geliştirilen INSTRUMENT 1, akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra bilgisayarlarla da bağlantı kurabilen cihaz, GarageBand gibi yüzlerce uygulamayla uyumlu olarak çalışabiliyor. Gitar, bas, org, keman ve daha bir çok enstrümanı çalabiliyorsunuz. Basıncı algılayan klavyesinde “bir nevi dijital piyanolarda ki tuş hassasiyeti gibi çalışan” istediğiniz müzikal duyguyu verebileceksiniz. Gitar tellerinin yerine ayrı bir alan yer alıyor. Gitar perdesi şeklindeki ince uzun alan ise klasik perde kullanımının yanı sıra piyano veya bateri “davul” olarak da kullanılabiliyor. Ürün videosunu mutlak izleyin.

Artiphon INSTRUMENT 1 660x442  Hepsi bir arada konseptli Enstrüman Artiphon INSTRUMENT 1

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Lexus Uçan Kaykay 660x330

Lexus’un uçan kaykayı sonunda havalandı

Gelecek geldi! Geleceğe dönüş filminden hafızalarımıza kazınan teknolojik aletlerden biride uçan kaykaylar olmuştu. Marty McFly’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir