Google Haritalar’da Pac-Man oynuyoruz

Pac-Man 1980 yılında çıkmış ve kısa sürede popüler bir oyun olmuştur. Eminim yapımcısı olan Namco firması bile bu kadar popüler olacağını tahmin etmemiştir. Pac-Man’de oyuncu labirent içerisinde hareket ederek sarı diskleri bitirmeye çalışır. Hayalet ve canavarlardan kaçarak, hedefi tüm küçük diskleri toplamak olan oyuncu, toplayınca diğer aşamaya geçer. Extra puanlar için çıkan meyveleri toplamak yeterlidir. Büyük sarı diskleri aldığında, canavar ve hayaletler maviye dönüşür ve bir süreliğine yenilebilir duruma gelirler. Oyun Japonya’da Puck-Man olarak çağrılıyordu. Fakat bazı vandallar “P” harfini “F” yapınca, oyun Amerika’da Pac-Man olarak çıktı.

Retro deyince, artık ikonlaşan oyun Pac-Man, Google’ın Haritalar hizmetinde bu defa labirent değilde, yollar üzerinde oynama imkanı buluyoruz. Google Haritalar’a girildiğinde sol alt köşede Pac-Man butonunu tıklıyoruz ve oyunu, ok tuşları ile kolayca oynayabiliyoruz. Pac-Man oynamak isterseniz, Google Haritalar’a buradan hızlıca erişebilirsiniz. Ya da yukarıdaki videodan nasıl oynandığını izleyebilirsiniz.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

The Everything Machine by Tinybop 660x330

Çocuğunuzun eğitimi için: The Everything Machine by Tinybop

Tablet teknolojisini çocuğunuzun eğitimde kullanmanız için bir neden daha. Tinybop adlı çocuk eğitimi üzerine uygulamalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir