Giriş seviyesi Vestel V TAB 7 PRO tableti inceledik 660x330

Giriş seviyesi Vestel V TAB 7″ PRO tableti inceledik

Teknoloji ile fazlaca yüz-göz olmuş deneyimli birisi olarak, sosyal çevrem de teknoloji ihtiyaçları hakkında danışılan birisiyimdir. Tavsiyelerimde ise temel prensip, ihtiyacını karşılıyorsa neden daha fazla ödeyesin. Giriş seviyesinde tabletler hakkında oldukça fazla e-posta ve mesaj alıyoruz. Sorular ise genel olarak, giriş seviyesinde hangi marka, model’i alalım oluyor. Her zaman değerlendirmelerimi fiyat, performans olarak yaparım. Eğer bir ürünü tavsiye edeceksem, kime, neden tavsiye ederim sorusunu cevaplamak istiyorum.

Giriş seviyesi Vestel V TAB 7" PRO tableti inceledik vestel pro 7 20150105091303916

Vestel V TAB 7″ PRO giriş seviyesinde bir ürün. Geniş görüş açısı sağlayan IPS ekranı ve 1280×800 çözünürlük ile, rahatlıkla HD filmleri izleyebilirsiniz. Açıkçası tabletlerde, 1080p gibi yüksek çözünürlüklü bir filmi izlemenin hiç bir anlamı yok. 1080p filmlerin tabletin hafızasında kaplayacağı en düşük boyut 6-7 GB’dan başlıyor. Tabletler için 480p çözünürlüğünde bir video ile gayet kaliteli, yeterli sonuçlar alırsınız ve hafıza da yaklaşık olarak 5/1 oranında daha az yer kaplar. Ürünün ön kamerası 0.3 MP, arka kamerası ise 2 MP, rakipleri ile aynı özellikte kameralara sahip. Fotoğraf çekimlerini 1500-2000TL’lik cihazlarla kıyaslamamanızı tavsiye ederim. Skype gibi çevrimiçi video görüşmeleri ve günlük anı fotoğraflarınız için yeterli olacağını düşünüyorum.

1.2 Ghz çift çekirdekli Arm Rockchip3168 işlemci, 1 GB RAM ile internet, film, müzik, oyun gibi genel kullanımlar için gayet yeterli bir donanım. İşletim sistemi Android 4.4 KitKat olması program güncellemeleri ve yeni çıkacak programları desteklemesi için büyük bir avantaj. Rakipleri arasında 265 gr ağırlığı ile en hafif ve 8mm kalınlığı ile en ince yapıya sahip tablet. İnternet’e Wi-Fi ile bağlanıyorsunuz, 3G internet bağlantısı yok. Giriş seviyesinde ki bu ürünün 3G internet bağlantısı olmaması çok yerinde bir karar. Çünkü maliyeti yükseltir ve günlük kullanımlar için çok da gerekli değildir.

Vestel’in Google Play sertifikası alma hakkı kazanan ilk Türk firma olması, giriş seviyesinde ki bu ürünü neden tercih etmemiz gerektiğinin ipucunu veriyor. Arka kapak, darbelere dayanıklı olacak şekilde metal alaşımla tasarlanmış.

1 Ocak 2015’den itibaren gelecek ek vergiler, ithal elektronik ürünlere yansıyacak %10-15 civarında fiyat artışlarınıda göz önüne alırsak, 249TL’lik fiyatı ile Vestel V TAB 7″ PRO giriş seviyesi ürünler de, günlük kullanım için oldukça iyi bir seçenek olarak gözüküyor.

 


Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir yorum

  1. Kullanıyorum ve çok memnunum, başka cihazlara boşu boşuna yığınla para vermeyin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir