Jaasta e-ink klavye 660x330

E-ink teknolojili ile özelleştirilebilir klavye

Jaasta adlı firma tarafından üretilen klavyelerin her tuşunun altında küçük bir e-ink ekran yer alıyor. Bu sayede uygulamalara veya dillere göre kolaylıkla özelleştirilebiliyor. Örneğin Photoshop kullanılırken gerekli olan araçlar harflerin altına kısayol olarak atanabiliyor. Aynı şekilde mesajlaşırken de yüz ifadelerini harflere atayarak kullanmak mümkün oluyor. Az kullanılan karakterlerin yerine daha çok kullanılanlar eklenebiliyor ve klavye düzeni istendiği gibi değiştirilebiliyor. Hem dış mekanlarda hem de içeride rahatça okunabilen tuşlar, sessiz ve rahat bir kullanım sağlıyor.

Her uygulama için özelleştirebileceğiniz ve uygulamaya özel kısayollar atayabileceğiniz e-ink teknolojisine sahip klavye büyük ilgi çekeceğe benziyor.

Klavyenin yan tarafından çoklu dokunmatik desteği olan 9 cm boyutunda bir touchpad yer alıyor. Bu dokunmatik yüzey aracılığıyla internette gezinmek ve istenen işlemleri gerçekleştirmek çok daha kolay bir hale geliyor. Kendi üzerinde Siri’ye benzer bir sesli asistan barındıran klavye, basit komutları yerine getirmeyi sağlıyor. “Delete” komutu kullanılarak istenen bir dosya ya da yazı silinebiliyor, ya da arama komutu ile bilgisayardaki dosyalar içerisinde arama yapılabiliyor.

Jaasta e-ink klavye 1000x563 e-ink E-ink teknolojili ile özelleştirilebilir klavye Jaasta e ink klavye

299 dolar fiyat etiketine sahip olan klavye henüz piyasaya sürülmeye hazır değil. Cihazın, ön siparişlere kısa süre içerisinde açılacağı belirtiliyor.

Web sitesi için tıklayın.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir yorum

  1. E-mürekkep müthiş bir teknoloji, ama klavyenin fiyatı yüksek. Belki bu fiyatı anca profesyoneller verir. Ev kullanıcısı bu fiyatlara tablet, bilgisayar alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir