3D Yazıcı ile Yapılan Bina 660x330

Çin’de yuvayı 3D yazıcı yaparmış

3D yazıcılar daha yaygınlaşmadığı, ele ayağa düşmediği için şuan cicim aylarını yaşıyoruz. Bizim gibi telif haklarından bi haber ülkeler de bol bol taklit ürünler göreceğiz. Yapabilen kendi silah üretimini yapacak. Ama o kadar çok faydasını da göreceğiz ki bu teknolojinin, daha gelişmekte olan bir teknoloji olmasına rağmen harika işler karşımızı çıkıyor. Şimdi de hep şu küçük gördüğümüz Çin ürünleri algısı var ya. Hah işte o Çinliler 3D yazıcı ile kocaman bina yaptılar.

Çin merkezli Winsun adlı inşaat firmasının Suzhou endüstriyel parkına 3D yazıcıyla yapılmış duvarlarıyla diktiği bina oldukça dikkat çekiyor. Duvarları, katmanlarının üst üste yerleştirilmesi tekniğiyle oluşturulduğu söyleniyor. 1100 metrekare alana yapılan binada 3D yazıcıyla üretilen duvarların dışında hazır inşaat malzemelerinin de kullanıldığı belirtiliyor. Binanın konsept olduğunu dile getiren şirket, iç tasarımla ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığının altını çiziyor. Şuana kadar 3D yazıcı ile yapılmış en büyük çalışma.

Şimdilik çok yaygın olarak kullanılmayan 3D binaların, maliyetlerinin düşük olması ve normal yapılara göre daha kolay inşa edilebilmesi sayesinde önümüzdeki dönemlerde inşaat sektörüne büyük damga vurması bekleniyor.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir