Chordana Composer 660x330

Casio’nun yeni iOS uygulaması sizin ıslığınızı melodiye çeviriyor

Cep telefonlarında kullandığımız uygulamalar harikalar yaratıyor. Özellikle görsel ve işitsel alanda (Fotoğraf ve müzik gibi). Şimdi ise Casio’dan işimizi daha da kolaylaştıracak yepyeni bir uygulama var. iPhone da ki Chordana Composer, sizin ıslığınızdan oluşan bir melodi uygulaması başlattı. Casio’nun bu çalışması sizin bir ya da 2 kısa sesinizi kayıt edip otomatik olarak bunun üzerine melodiyi tamamlıyor. Bu da herkesin engin bir müzik bilgisi olmaksızın, enstrüman çalmaksızın müzik yapabileceği anlamına geliyor. Şarkının temeli oluşunca 5 tarz ve 3 melodik ayarları kullanarak Auto Compose (Otomatik Beste) tuşuna basıp uygulamayı işleme sokabilirsiniz.

Chordana Composer’ın ayrıca klavye arayüz, kayıt seçeneği ve MIDI uyumluluk özelliği var. Böylelikle şarkınız tamamlanınca ince ayarlarla düzenlenebilir. Aşağıdaki melodiyi bir dinleyin. Bu uygulama ile yapılmıştır. Tabi ki sonuç mükemmel değil ama işlem ilgi çekici, özellikle başta da dediğim gibi eğer müzikle hiçbir alakanız yoksa bu uygulama sayesinde müzikle ilgili olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. Bu uygulama iTunes da sadece $3.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

The Everything Machine by Tinybop 660x330

Çocuğunuzun eğitimi için: The Everything Machine by Tinybop

Tablet teknolojisini çocuğunuzun eğitimde kullanmanız için bir neden daha. Tinybop adlı çocuk eğitimi üzerine uygulamalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir