Boeing’den yeni patent savunma kalkanı

Filmlerde Uzay gemilerinden aşina olduğumuz, savaş durumlarında ilk önce bozulan. Ülkemizde ise, her türlü yolsuzluğa rağmen halkın ve hukukun el değemediği millet vekili dokunulmazlığına denk gelen. Son olarak da, Stephen King’in Under the Dome adlı romanından uyarlanan dizi ile karşımıza çıkan Savunma kalkanından söz edeceğiz.

Dünyanın en önemli sivil, askeri uçak ve helikopter üreticilerinden biri olan Boeing, yeni bir patent aldı. Yeni aldığı patent, patlama veya yangın gibi olası tehlikelere karşı bir enerji kalkanı vazifesi görüyor.

“Şok dalgasını elektromanyetik yay yoluyla zayıflatan sistem” olarak tanımladıkları teknoloji, dışarıdan gelen tehlikeli maddelere karşı koymak yerine, büyük patlamalarda ortaya çıkan şok dalgası absorbe ediyor. Lazer, elektrik ve mikrodalga kullanarak dışarıdan gelen tehlikeleri en aza indirgeyen sistem, bunu hedefle tehlike arasında bir nevi güvenlik kalkanı oluşturarak gerçekleştiriyor.

Havayı aşırı derecede ısıtacağı ve iyonlaştıracağı için sistemin şu an için hayata geçirilmesi imkansıza yakın. Boeing’in henüz patentini aldığı, ama daha yolun başında olduğu teknolojisi üzerinde çalışmaları devam ediyor.

Boeing Savunma Kalkanı 660x329  Boeing’den yeni patent savunma kalkanı Boeing Savunma Kalkan

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir