Autodesk’ten yeni uygulama: Tinkerplay

Tinkerplay ile artık oyuncağınızı kendiniz tasarlayabileceksiniz. Kendi oyuncağını tasarlamak yeni bir şey değil aslında. Çocukluğumuzdan bu yana kendi oyuncalarımızı tasarlamak için çeşitli araçlar kullandık, farklı ebatlarda birbirine geçen cisimlerden tutunda, basit bir şekilde de olsa kendi bilimsel deneylerinizi gerçekleştirebileceğiniz bilim kitlerine kadar bir çok oyuncak zaten hayatımızdaydı. Hayal gücümüzü geliştiren bu basit oyuncaklar o kadar büyük kitlelere ulaştı ki, bu sayede koca bir LEGO evreni yarattık. Artık 3D yazıcı teknolojisinin evlere kadar girmesi ile, yeni bir çağ başlıyor.

Autodesk‘in geliştirdiği yeni uygulama Tinkerplay ile, basit arayüzü sayesinde karmaşık tasarımları bile kolayca hayata geçirebileceğiz. Kullanıcılar hazır tasarımları “objeleri” birleştirerek yeni oyuncaklar oluşturabiliyor ya da var olan parçalar üzerinden değişiklikler yapabiliyor. Oyuncağın dokusunu ayarlanabiliyor ve istenen renk’te tasarlayabisiniz. Sonrasında ise tasarlanan oyuncaklar 3D yazıcı ile üretilerek çocuklara ya da biz büyümeyen geek’lerin hayallarini süslemeye devam edecek.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

CezaCepte Trafik Cezası Sorgula OGS, HGS, MTV 660x330

Trafik cezalarını, MTV ödemelerini bildirimlerle haber veren uygulama CezaCepte

Trafik cezalarının bizlere ulaşması tam bir problem. Hele ki günümüzde, bize ulaşamayan postacının tebligatları muhtara …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir