AccuRadio: Müzik Dinlemenin Geleceği

Gün geçtikçe evlerde, mobil cihazlarda internet kullanımının artması ile mp3 indirme devri de bitecek. Online radyolar sayesinde hem yeni müzisyenleri keşfetme olasılığımız artıyor, hem de korsanın önüne geçmiş oluyoruz. Online müzik dinlemek için geliştirilen platformlar gün geçtikçe artmakta. ör. Spotify, Deezer. Online radyolar da dinlediğiniz müzikler için, sanatçıya telif hakkı ödenmektedir. Bu da bize kısa kısa reklamlar dinleyerek “gerçekten çok kısa”, istediğimiz müzikleri dinlemeyi, hatta yeni müzikler keşfetme olanağı sağlıyor. AccuRadio ‘nun güzel taraflarından birisi de müzik dinlerken araya sokuşturulan sesli reklamların olmaması.

AccuRadio: Müzik Dinlemenin Geleceği

accuradio accuradio AccuRadio: Müzik Dinlemenin Geleceği accuradio

Bugün size AccuRadio ‘dan bahsedeceğim. Yıllardır severek dinlediğim, müzik indirme ihtiyacımı bile ortadan kaldıran güzel bir online radyo. Türkçe müzik içermeyen online radyo da, 56 Adet Müzik tarzı, bu tarzlar ile ilgili yüzlerce çalma listeleri ve milyonlarca şarkı. Aynı çalma listesini tüm gün dinleseniz bile, aynı şarkıya denk gelme olasılığınız 6-8 saati bulacaktır. Çalma listeleri cidden özenle hazırlanmış.

Siteye girdiğinizde üye olmadan müzik dinleyebilirsiniz. Üye olmanın avantajı, sevmediğiniz müzikleri engelleyebilir, sevdiklerinizi beğenebilir. Sık dinlediğiniz çalma listelerine kolayca erişebilirsiniz. Ne dinleyeceğinizi bilmiyor ya da yeni bir şeyler keşfetmek istiyorsanız. Zar atarak rastgele bir kanalı başlatabilirsiniz. Üyelik işlemi ise çok basittir ve ücretsizdir. E-Posta ya da daha da kolay bir şekilde facebook ile giriş yapabilirsiniz. Facebook ile giriş yaparsanız, dinlediğiniz müzikleri facebook da görünmesini sağlıyabilirsiniz. Ya da ayarlardan bu özelliği kapatabilirsiniz.

İnternet bağlantınız var ise iPhone, iPad, Android, Kindle, Roku gibi cihazlar için geliştirilmiş uygulamalar ile her yer de müzik dinleyebilirsiniz. “Roku terimini bilmeyenler için Roku ABD’de en yaygın olarak kullanılan medya oynatıcılardandır.”

Başka yazılarım da diğer online radyoları da sizlerle paylaşacağım.

Web Sitesi için tıklayın.

iPhone ve iPad Uygulaması için tıklayın.

Android Uygulaması için tıklayın.

Sizin favori online radyonuz hangisi?

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

The Everything Machine by Tinybop 660x330

Çocuğunuzun eğitimi için: The Everything Machine by Tinybop

Tablet teknolojisini çocuğunuzun eğitimde kullanmanız için bir neden daha. Tinybop adlı çocuk eğitimi üzerine uygulamalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir