3D Yazıcı ile Metal Tabanca Yaptılar

3D Yazıcı teknolojisi geleceğin teknolojisi ve mesleği olacak. Şimdiden yararını görüyoruz. Mesela yapay kalp ile bir çocuğun hayatı kurtarıldı. Ama bunun dışında, her şeyde olabileceği gibi olumsuz şekilde kullanılabilecek bir teknoloji. Geçtiğimiz günlerde 28 yaşındaki Japon Yoshimoto Imura, 3D yazıcı ile kendi ürettiği silahı açık alanda bir kaç defa ateşleyip, bir de bu videoyu youtube’a ekleyerek, büyük tepkiler almıştı. Yaptığı cezasız kalmadı ve 2 yıl hapis cezası aldı. Çok faydalı olacak bu teknolojiyi, bizim gibi 3. Dünya ülkelerde ne yazık ki olumsuz yönlerini göreceğiz. Taklit ürünler, illegal şekilde kullanılmak üzere üretilmiş silahlar gibi.

3D-yazıcı-ile-yapılan-metal-tabanca-738x388 3d yazıcı 3D Yazıcı ile Metal Tabanca Yaptılar 3D yaz  c   ile yap  lan metal tabanca

Şimdi gelelim konumuza. Aslında bu tabanca Stratasys şirketinin 3D yazıcı ile yaptığı ikinci ürün. İlki, 1911 kodlu plastik tabanca. Bu güne kadar 5000 defa ateşlenerek test edilmiş. Bu plastik tabanca 11.900$’dan alıcı bulmuş. Firma yeni metal tabancası ile kendilerini oldukça geliştirdiklerini gösteriyor. Yüksek çözünürlüklü metal baskı tekniği ile üretilmiş tabancanın adı Reason. Firma uygun bir müşteriye, benzersiz bir silah üretmek için 5 gün süre veriyor.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir