2015’in teknoloji trendlerine bir göz atalım

2014 yılı, giyilebilir teknolojilerin yılı oldu. Bunun yanında gelişmekte olmasına rağmen büyük potansiyeli olan Drone’lar, sanal gerçeklik gözlükleri, 3D yazıcılar da 2014’e damgasını vurdu. Analistlere göre 2015 yılı yine giyilebilir teknolojilerin yılı olmaya devam edecek.

Akıllı Saat 800x451 teknoloji trendleri 2015'in teknoloji trendlerine bir göz atalım Ak  ll   Saat

İnsan vücudu ile uyumlu çalışan teknolojik cihazlar hayatımızı kolaylaştıracak, bu cihazlar yeni özellikler ile daha çok kullanıcaya ulaşarak yaygınlaşmaya devam edecek. Giyilebilir teknolojiler konusunda şuana kadar akıllı saatler, aktivite bileklikleri ön plana çıktı. Sağlık alanında daha faydalarından yararlanmadığımız bu teknolojiler, zamanla hayatımızda önemli bir yer edinecek. Tansiyonunuzdan tutunda, uyku kalitenize, insülin ölçümlerine, spor aktivitelerine kadar sağlık alanında oldukça faydalarını göreceğimiz bu teknoloji 2015’de daha fazla ürün ve yeni özelliklerle karşımıza çıkacak.

3D Yazıcı 530x297 teknoloji trendleri 2015'in teknoloji trendlerine bir göz atalım 3D Yaz  c

3D yazıcı teknolojisi hayallerimizin o kadar ötesinde ki, daha çok temel seviye de olmasına rağmen 2014 yılında bizleri sürekli olarak şaşıtmaya devam etti. 3D yazıcı ile tek parça üretilen küçük bir otomobil, metal alaşım kullanılarak yapılan tabanca, el protezi, küçük bir bebeğe yapılan kalp ile hayatının kurtulması, nike ilk spor ayakkabısını yapması gibi daha onlarca hayrete düştüğümüz haber ile bizleri şaşkına çeviren, nerelere gidebileceğini tam kestiremediğimiz, biraz korkutan ama oldukça heyecanlandıran bu teknolojinin üretim maliyetlerinin düşmesi ve 2015’de bizleri daha çok hayrete düşürmesini keyifle takip edeceğiz.

Drone 600x300 teknoloji trendleri 2015'in teknoloji trendlerine bir göz atalım Drone

Drone’lar ise hizmet sektöründe atom bombası etkisi yaratacak. Amazon’un kitap, CD gibi ufak tefek teslimatlarını bu yumurcaklarla yapmak istemesi. Bir kafe de verdiğiniz siparişi yine bir drone ile teslim almanız. “Sinek sanıp, refleks olarak elinizi sallamasanız iyi olur :D” Ambulans yetişene kadar, acil müdahale Drone’larına kadar oldukça ilginç haber ile karşılaştık. Kuş avlar gibi Drone avlayacağı haberini veren Çin’e kadar..

Oculus Rift Development Kit 2 660x330 teknoloji trendleri 2015'in teknoloji trendlerine bir göz atalım Oculus Rift Development Kit 2

Sanal gerçeklik gözlükleri ise eğitim ve oyunlar için büyük bir sıçrama olacak. Düşünsenize bir sürücü kursundasınız, gerçeği ile aynı hissiyatı sağlayan gaz, fren ve debriyaj kullanarak ama kimseyi ezmeden daha çok pratik yapabileceksiniz ve aracın başına geçtiğiniz zaman, acemiliğinizi atmış olacaksınız bile, sonra ver elini Bodrum… Oyunlar ise başka bir boyuta taşınacak, zamanında internet kafeler, şimdiler de playstation kafeler ve kısa bir zaman sonra ise kafasına şnorkel gibi bir şey takmış, dışarıdan garip görünen sanal gerçeklik gözlükleri ile oyun oynayan kişileri görürseniz şaşırmayın.

2015 yılında da teknolojik gelişmeleri takip etmek için, yine Teknolojik Hayat’ı takip edin.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Web tasarımı ve SEO çalışmaları yapan yazarımız, teknoloji ve daha bir çok konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Sennheiser Orpheus 660x330

Dünyanın en iyi ve en pahalı kulaklığı Sennheiser Orpheus

İlk modeli, 1990 yılında üretilmiş olan Sennheiser Orpheus bir döneme damga vurmuş, sınırlı sayı da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir